Informacje o Nesebarze w Bułgarii

Święty Włas

Święty Włas

maj 31, 2012

Święty Włas to niewielka miejscowość położona na południowych stokach gór Starej Płaniny, na wybrzeżu Morza Czarnego. Dzięki takiej lokalizacji w miasteczku panuje wspaniały klimat pozytywnie wpływający na samopoczucie, a także wykorzystywany jest w leczeniu różnego typu schorzeń. W dodatku znajduje się on w odległości 5km od Słonecznego Brzegu i 9km od słynnego, zabytkowego Nesebaru.

Miasto założyli w II wieku n.e Tracy. Pierwotnie zwało się Larissa. Jest to jedna z najstarszych osad w regionie. W XIV wieku miejsce zostało przemianowane na cześć świętego prawosławnego Vlasa, patrona handlowców, rolników i uzdrowiciela.
Obecnie Święty Włas zaliczany jest do kurortów o wysokiej klasie, który posiada własny nowoczesny port jachtowy Marina Dinevi, najlepsze bary i restauracje, najmodniejsze kluby. Można zobaczyć tu zakotwiczone luksusowe jachty, a wzdłuż promenady jadące drogie limuzyny i samochody sportowe. Z roku na rok przybywa tu coraz więcej gości z zagranicy, zwłaszcza z Rosji, Skandynawii, Wielkiej Brytanii. Liczne i wspaniałe apartamentowce oferują zakwaterowanie na światowym poziomie, o niezwykle wysokim standardzie. Tarasowe położenie domów i uliczek sprawia, iż niemal z każdego miejsca widać morze. Urokliwy i klimatyczny rynek miasteczka, spokojne uliczki oferują kameralne kawiarnie i restauracje, z których po zmroku można oglądać światła neonów i pokazy sztucznych ogni odbywające się w Słonecznym Brzegu.

Do sąsiednich miast można dostać się autobusem. Regularne połączenia autobusowe prowadzone są do Nesebaru, Słonecznego Brzegiem i Burgas. Turyści mają możliwość skorzystania z usług prywatnych przewoźników, a także transportu wodnego odbywającego się pomiędzy tymi miejscowościami. Międzynarodowy port lotniczy w Burgas znajduje się w odległości 20 – 30 minut drogi samochodem i jest obsługiwany przez międzynarodowych przewoźników i czartery z całej Europy.