Informacje o Nesebarze w Bułgarii

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg

maj 31, 2012

Jest jednym z największych i najbardziej popularnych kurortów położonych na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Słoneczny Brzeg uważany jest za najpiękniejszy resort wypoczynkowy. Zlokalizowany w południowo-wschodniej Bułgarii, od stolicy regionu- Burgas oddalony zaledwie 35km, jest typową wioską turystyczną, która w sezonie przyciąga tłumy turystów. Tętni wtedy życiem, muzyką, a po sezonie zamienia się w spokojną miejscowość, przygotowującą się na kolejne wakacje.

Wakacje w Słonecznym Brzegu to gwarancja wyśmienitej pogody. W letnim sezonie turyści mają zapewnione 1700 słonecznych godzin, a temperatura powietrza, w najcieplejszym okresie sięgając 22-23 stopni (średnia miesięczna) jest wręcz wymarzona do wypoczynku. Największe nagrzanie Morza Czarnego przypada na sierpień – temperatura wody sięga wówczas nawet 25 stopni.

Jedną z większych zalet Słonecznego Brzegu jest położenie, które oferuje wspaniałe widoki na góry Starej Płaniny i przepiękne wybrzeże czarnomorskie z piaszczystymi plażami. Plaża Słonecznego Brzegu rozciąga się na ok. 8 km, a jej szerokość waha się od 30 do 60 m. Złocisty piasek jest niezwykle drobny. Wzdłuż plaży ciągną się naturalne wydmy. Kąpielisko w Słonecznym Brzegu uważane jest za jedno z piękniejszych Europie. Czysta woda i łagodne zejście do morza sprawia, że bardzo chętnie korzystają z jego uroków rodziny z małymi dziećmi. Również z myślą o najmłodszych prawie w każdej restauracji można spotkać się ze specjalnym „dziecięcym” menu, funkcjonują całodobowe “przedszkola”, gdzie wykwalifikowana kadra zapewni dziecku rozrywkę i miło spędzony czas. Dla najmłodszych przewidziane są również dyskoteki, a wykwalifikowani instruktorzy prowadzą zajęcia ze sportu.

Kurort zapewnia także wspaniałe nocne atrakcje dla dorosłych. Na turystów czekają egzotyczne restauracje i bary, restauracje urządzone w bułgarskim, ludowym stylu, gdzie serwuje się tradycyjną kuchnię oraz nocne kluby. Można również zagrać w ruletkę, blackjacka czy bakarata.

W samym kurorcie znajdują się także dwa parki wodne, które stanowią nie lada atrakcję dla turystów- zarówno dorosłych, jak i dzieci. Słoneczny Brzeg oferuje także nowoczesną bazę noclegową. Z roku na rok przybywa tu coraz więcej luksusowych apartamentowców, które oprócz komfortowych i wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia mieszkań, oferują w standardzie dostęp do basenu, korty tenisowe, pola golfowe. Turyści na terenie kompleksu mają możliwość skorzystania z siłowni, gabinetu masażu czy też lekarzy specjalistów. Na potrzeby wczasowiczów każdy z kompleksów przypomina mini miasteczka z aptekami, sklepami, marketami spożywczymi.