Informacje o Nesebarze w Bułgarii

Primorsko

Primorsko

lut 19, 2016

Miasto Primorsko znajduje się na niewielkim półwyspie, w południowo-wschodniej części wybrzeża Morza Czarnego. Jest on położony w odległości 50km od Burgas i 450km od stolicy Bułgarii. Populacja miasta wynosi 2.800 osób, a w sezonie letnim liczba ludności zwiększa się kilkakrotnie z powodu przyjazdu licznych turystów, wybierających Primorsko na wakacje. Panujący tu klimat jest umiarkowany kontynentalny z wpływami Morza Czarnego i Śródziemnego, z łagodnymi, krótkimi zimami i długimi latami. Średnia temperatura w lipcu wynosi 23-24°С. Region Morza Czarnego oferuje kwatery, podobnie jak noclegi Dalmacja, w pobliżu niezwykłych, historycznych i zabytkowych miejsc.

W pobliżu Primorsko odkryto cztery sanktuaria, a także 12 dolmen i 10 kopców-nekropolii. Najbardziej interesujące dla turystów jest sanktuarium Beglik Tash, które uosabia kult słońca. Skalne sanktuarium w pobliżu Primorsko jest jednym z największych odkryć trackiej cywilizacji na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Znajduje się w centralnej części najwyższego szczytu Beglik Tash, o wysokości 128m n.p.m. Jego centralna część jest najlepiej poznana – na dużym, skalistym tarasie, na lekkim wzniesieniu powyżej otaczającego terenu, w okręgu o średnicy 56 metrów w przestrzeni rytualnej, ustawione są oddzielne elementy skalne. Został on zbudowany w połowie drugiego tysiąclecia p.n.e. i został zniszczony na początku IV wieku naszej ery.

Istnieje wiele opcji zakwaterowania w Primorsko, które podobnie jak apartamenty Vodice proponowane są w atrakcyjnych cenach. Są to kwatery w prywatnych apartamentach, willach, hotelach rodzinnych i kompleksach hotelowych. Restauracje w mieście serwują tradycyjne bułgarskie potrawy, dania z ryb. Wiele z nich oferuje muzykę na żywo.

W pobliżu Primorsko położony jest Rezerwat Ropotamo. Jest tu wiele ciekawych i unikalnych walorów przyrodniczych, takie jak zatoka rzeki Ropotamo, bagna Arkutino, gęste lasy, które są bardzo rzadkie na tej szerokości geograficznej, różne formacje skalne, mokradła, moczary, itp. Rezerwat jest częścią większego obszaru chronionego Ramsarsko Place, Ropotamo. Zatoka Ropotamo to jedna z głównych atrakcji turystycznych rezerwatu. Oferowane są również atrakcyjne wycieczki łodzią wzdłuż rzeki.

Na północ od miejscowości Primorsko, w obszarze między laguną Stamopoulou i brzegiem morza znajduje się jeden z najlepiej zachowanych kompleksów wydm na brzegu Morza Czarnego. Niektóre wydmy osiągają do 19 metrów wysokości są wyjątkowym widokiem dla zwiedzających. Jest to naturalny punkt orientacyjny Wydmy – Perla.

Miasto Primorsko jest ulubionym celem wakacyjnym ze względu na korzystny klimat, jego wspaniałą przyrodę, zabytki historyczne i kulturalne, gościnnych ludzi i różnorodności atrakcji oferowanych w mieście. Istnieją 4 plaże w pobliżu miasta – północna, centralna, południowa i Perla, które oferują różne atrakcje – place zabaw, siatkówkę, siłownie, narty wodne, rowery wodne, surfing, wycieczki łodzią, skutery i atrakcje dla dzieci.