Informacje o Nesebarze w Bułgarii

Położenie Nesebaru

Położenie Nesebaru

maj 31, 2012

Nesebar to miejscowość zlokalizowana w obwodzie Burgas, w Bułgarii. Położone jest na niewielkim półwyspie u wybrzeży Morza Czarnego. Półwysep ma 850m długości i 300m szerokości.

Umiejscowiony w niewielkiej odległości od takich ośrodków jak Pomorie, Rawda, Słoneczny Brzeg czy Święty Włas, Nesebar gwarantuje wypoczynek pełen atrakcji i wrażeń. Dodatkowym atutem jest lokalna komunikacja, dzięki której poruszanie się pomiędzy wyżej wymienionymi miejscowościami nie stwarza żadnego problemu, a bliskość międzynarodowego lotniska w Burgas pozwala na łatwe i szybkie dotarcie do większości europejskich stolic.

Nowoczesna część miasta, która jest tzw. sypialnią dla mieszkańców Nesebaru, to także w dużej mierze obszar kurortu, oferującego zakwaterowanie w najlepszych hotelach. Miasto, które w zdecydowanej większości rozwija się dzięki turystyce, posiada świetną infrastrukturę turystyczną. Miejsca noclegowe są oferowane zarówno w hotelach, obiektach apartamentowych czy na prywatnych kwaterach. Osoby zainteresowane wynajmem mieszkania czy domu także nie będą miały problemu ze znalezieniem odpowiedniej nieruchomości.

Natomiast Stare Miasto Nesebaru to gratka dla miłośników historii i architektury. Ciasne uliczki kryją całe mnóstwo kramików, oferujących ręcznie robione pamiątki , a w małych, kameralnych podwórkach mieszczą się restauracje serwujące kuchnie nie tylko bułgarską. Szerokie i piaszczyste plaże to wizytówka miasta. Dużą atrakcją są także morskie rejsy kutrami turystycznymi, przejażdżki helikopterem, albo otwartą kolejką, która startuje ze Starego Nesebaru.
Miasto jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym od 1956, a od 1983 zabytki kultury w mieście zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.