Informacje o Nesebarze w Bułgarii

Obzor

Obzor

mar 28, 2013

Drugim miastem pod względem wielkości w gminie Nesebar jest Obzor. Rozciąga się ono wzdłuż zatoki, który rozpoczyna się od Przylądka St. Atanas aż do góry Emine, gdzie rzeka Dvoinitsa wpada do Morza Czarnego. Miasto leży przy malowniczej drodze łączącej południowe wybrzeże z północnym- 65km na południe od międzynarodowego lotniska w Warnie i 74km na północ od międzynarodowego lotniska w mieście Burgas. Odległość do centrum administracyjnego gminy, Nesebaru to jedynie 37km. Niedaleko znajduje się także wioska wakacyjna Elenite.

Jednym z największych atutów Obzoru, jest malownicze położenie. Wpadająca do Morza Czarnego góra Emine oferuje wspaniałe krajobrazy. Dzięki takiemu połączeniu- gór i morza, Obzor staje się coraz bardziej popularnym ośrodkiem turystycznym. To małe, atrakcyjne miasto, zachowując tysiącletnią historię kilku cywilizacji, które istniały w tym regionie, z powodzeniem i w sposób harmonijny przekształca się w nowoczesny ośrodek.

Plaża w Obzorze ma około 10 km długości, a jej szerokość waha się między 20m a 60m. Jej powierzchnia całkowita to 361000mkw. Piasek jest drobnoziarnisty i ma złoty kolor. Południowa Plaża i Plaża Irakli są szczególnie piękne. Turyści mogą z nich podziwiać piękno morza, ale wystarczy odwrócić się by mieć widok na wspaniałe lasy, w których rosną lipy, dęby, graby i buki. Region obfituje także w cenne gatunki ziół i drzew owocowych.

Turystyka jest główną gałęzią gospodarczą w regionie. Fakt, że nie ma tu żadnych zakładów przemysłowych i fabryk w odległości 50km jest bardzo korzystny. Ogromna równina pomiędzy górami i morzem nadaje się do przyszłej rozbudowy infrastruktury turystycznej. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku wielu miejscowości całego wybrzeża, jak Elenite, Sveti Vlas czy Kraniewo, inwestycje w budowę nowych hoteli znacznie wzrosły w ciągu ostatniej dekady. Mimo tego, główne formy zakwaterowania w Obzorze to pokoje w małych, rodzinnych hotelach i pensjonatach, które zapewniają komfortowy wypoczynek.

Gastronomia to również rodzinne, małe biznesy. Liczne małe restauracje, bistra, kafejki oferują szeroki wybór tradycyjnych dań kuchni bułgarskiej oraz ryby.

Kilka nowoczesnych kompleksów hotelowych wybudowano w ostatnich latach. Zachowują one najwyższe standardy. Są to głównie dwu-piętrowe obiekty, które harmonizują z przewagą niskich budynków w mieście. Są one urządzone i wyposażone z wykorzystaniem najnowszych technologii.