Informacje o Nesebarze w Bułgarii

Koszarica

Koszarica

lut 19, 2016

Koszarica, położona koło jednego z największych kurortów Bułgarii, jakim jest Słoneczny Brzeg, to niewielka miejscowość. Posadowiona na wzgórzach w odległości około dwóch kilometrów od Słonecznego Brzegu, jest idealną alternatywą dla wszystkich, którzy marzą o urlopie pełnym spokoju i odpoczynku pośród zieleni, w otoczeniu odpowiednim dla rodzin z małymi dziećmi. Poza tym apartamenty Bułgaria oferuje tu znacznie tańsze, niż w słynnym kurorcie.

Miejscowość posiada rewelacyjny widoki na znajdujące się poniżej Słoneczny Brzeg oraz Nessebar, a także na wspaniałe góry Starej Płaniny. Ozdobę miejscowości stanowią drzewa migdałowe. Teren, na którym zlokalizowana jest Koszarica, objęty jest strefą ekologiczną. Wyznaczono tu dużo szlaków rowerowych dla miłośników dwóch kółek. Istnieje wiele eko-szlaków oferujących doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej. Wędkarze będą zadowoleni z dużej ilości małych jezior w okolicy. Podobnie jak apartamenty Włochy oferują w spokojnej i wiejskiej okolicy toskańskich terenów, tak i Koszarica noclegi proponuje w otoczeniu wspaniałej przyrody.

Wczasowicze mają do swej dyspozycji busy, które regularnie kursują z Koszaricy do Słonecznego Brzegu i Nessebaru. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu, by skorzystać z uroków wielkich i rozrywkowych kurortów. Można wybrać się do Nessebaru na spacer klimatycznymi uliczkami.

W samej Koszaricy można znaleźć liczne zakwaterowanie oferujące baseny, są tu place zabaw dla dzieci, boiska do gry w piłkę i korty tenisowe, mnóstwo miejsc spacerowych, pięknych ogrodów, zachęcających do odpoczynku w ciszy i spokoju. Są tu także restauracje serwujące pyszne dania w atrakcyjnych cenach. Do niedawna Koszarica nie była znana większej rzeszy osób. Powoli jednak staje się bardzo popularnym ośrodkiem turystyki.

Wiele znalezisk archeologicznych z czasów trackich świadczy o tym, iż region ten był zamieszkany już od czasów starożytnych. Zdecydowały o tym korzystne warunki klimatyczne.

Koszarica obecnie jest szybko rozwijającą się wsią. Jest tu nowy kościół, szkoła, a strefa willi i kilku wakacyjnych wiosek, takich jak „Sunset Koszarica” rozwija się w kierunku Słonecznego Brzegu. Urlop w Koszaricy to idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają piękne plaże i nocne życie (w pobliżu znajduje się Słoneczny Brzeg i Nesebyr), a jednocześnie chcą znaleźć ciszę i spokój wśród wzgórz Starej Płaniny.